Офіційний сайт Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області

Новини
2015-10-16 14:31:52
За медичною допомогою після укусів і подряпин скаженого кота в Кіровограді вже звернулося одинадцять осіб

Як повідомлялося на нашому сайті 13 жовтня ц.р., в обласному центрі в 101 мікрорайоні виявлено скаженого кота.

Тварина була безпритульна і трималася магазину «Фуршет», біля якого жалісливі мешканці її підгодовували. Однак через хворобу вела себе агресивно: від її укусів у гомілки і кисті та пальці рук, від подряпин постраждали дорослі і діти.

Загиблого кота (хвороба завжди призводить до смерті) виявив один із постраждалих чоловіків, а фахівці ветеринарної медицини діагностували у тварини сказ.

Станом на 16 жовтня за медичною допомогою до травмпунктів міста звернулося 11 постраждалих від нападів кота – дев'ять дорослих і двоє дітей. Усім їм призначені антирабічні щеплення.

Спеціалісти держсанепідслужби міста вживають протиепідемічні заходи у вогнищі сказу. Проведені комплексне епідеміологічне та епізоотологічне розслідування випадку сказу спільно з фахівцями управління ветеринарної медицини в м. Кіровограді та фахівцями КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Кіровограда», квартирні обходи.

У районі зареєстрованого випадку сказу у тварини співробітники лікарні ветеринарної медицини проводять щеплення тваринам. Станом на 16 жовтня щеплено 114 тварин (81 кіт та 33 собаки), в тому числі 13 безпритульних (12 собак та 1 кіт). Розповсюджуються інформаційні листи та пам’ятки «Смертельна небезпека».

З огляду на те, що сказ – особливо небезпечна інфекція, яка завжди для людини і тварини закінчується смертельно, спеціалісти держсанепідслужби інформують мешканців мікрорайону, які постраждали від укусів чи подряпин кота, але ще зволікають із зверненням за медичною допомогою: ви піддаєте себе смертельній небезпеці.

 

Відділ документального забезпечення та взаємодії з громадськістюлічильник для сайту
imena.ua